czwartek, 11 października 2018

Alternatywa dla drogeryjnych samoopalaczy ? Moje pierwsze spotkanie z marka Naturativ

Używacie samoopalaczy ? Ja kiedyś przed erą naturalnych kosmetyków używałam drogeryjnych samoopalaczy. Nie stosowałam ich regularnie i jak zdarzyło mi się po nie sięgnąć i źle rozsmarować to zostawały nieestetyczne smugi. Czasem lubię się wygrzewać do słoneczka ale jestem za bezpiecznym opalaniem. W tym roku byłam w ciąży, także opalanie zupełnie nie wchodziło w grę. Postanowiłam sięgnąć po bezpieczniejszą alternatywę balsam z Naturativ. Skusiła mnie zwłaszcza przecena - 50 % od ceny regularnej. Jeszcze nic nie próbowałam z Naturativ ale słyszałam, że mają świetne kosmetyki.



Od producenta: 
Zupełnie inny balsam samoopalający. Zawiera wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego. Wyjątkowo dobrze rozprowadza się na skórze, świetnie się wchłania, nie pozostawia smug. Oprócz roślinnych substancji samoopalających, zawiera roślinne substancje silnie nawilżające, odżywiające skórę i łagodzące podrażnienia.

Sposób użycia: balsam rozprowadź na oczyszczonej skórze ciała, mniej intensywnie wcieraj preparat w skórę kolan i łokci. Po użyciu balsamu umyj ręce. Zaczekaj z nałożeniem ubrania do całkowitego wchłonięcia się preparatu.  Efekt pełnej opalenizny widoczny jest po około 4 godzinach. W celu podtrzymania opalenizny stosuj balsam samoopalający co 2-3 dni. Dla uzyskania lepszego efektu kolorystycznego warto wykonać peeling ciała 1-2 dni wcześniej.

Kompozycja roślinny DHA - opala bez słońca, ekstrakt z łupin orzecha - poprawia koloryt skóry, ekstrakt z kwiatów rumianku - łagodzi, działa przeciwzapalnie, ekstrakt z kwiatów kocanki, nawilża, zwalcza wolne rodniki, olej z marchwi (beta karoten) - chroni skórę, regeneruje, masło makadamia - odżywia i chroni, olej słonecznikowy - uelastycznia i nawilża, naturalna witamina E - antyoksydant, inne roślinne substancje  substancje natłuszczające i nawilżające * - surowce naturalne i z certyfikatem ekologicznym

Inci: Aqua, Glycerin, Decyl Cocoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Hamamelis Virginiana Flower Water, Hellianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Dihydroxyacetone, Betaine, Cetaryl Alcohol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Glyceryl Stearate SE, Ricinus Communis Seed Oil, Erytrulose, Cetearyl Glucoside, Parfum, Daucus Carota Sative (Carrot) Oil, Juglans Regia (Walnut) Shell Extract, Helichrysum Stoechas Extract, Squalene, Chamomilia Recutita (Matricaria) Flower Extract, Hydrogenated Castor Oil, Dehydroacetic Acid, Beta-Sitosterol, Copernica Cerifera (Carnauba) Wax, Benzyl Alcohol, Stearid Acid, Allantoin, Xanthan Gum, Sodium Phytate, Tocopherol (mixed), Beta-Carotene.

Glycerin - gliceryna roślinna otrzymywana z olejów roślinnych, głęboko zmiękcza i nawilża skórę
Decyl Cocoate - naturalny emolient otrzymywany z surowców roślinnych, m.in. kwasów tłuszczowych zawartych w oleju kokosowym.
Caprylic/Capric Triglyceride - substancja pozyskiwana z oleju kokosowego, pełni funkcje emulgatora.
Hamamelis Virginiana Flower Water - hydrolat z kwiatów oczaru
Hellianthus Annus (Sunflower) Seed Oil - olej nasion słonecznika
Dihydroxyacetone - substancja barwiąca skórę. Powoduje zabarwienie skóry na skutek reakcji z aminokwasami zawartymi w naskórku. W jej wyniku tworzą się barwne nierozpuszczalne w wodzie pigmenty. Reakcja przebiega wraz z wydzielaniem charakterystycznego zapachu. Intensywność koloru zależy m.in od zawartości DHA w kosmetykach oraz od grubości warstwy rogowej.
Betaine - pozyskiwana z buraków cukrowych lub pszenicy; roślinny aminokwas, substancja kondycjonująca i nawilżająca
Cetaryl Alcohol - alkohol tłuszczowy, emulgator, zmiękcza skórę. Bezpieczny w stosowaniu. Przedłuża wchłanianie się olejów i nadaje poślizg emulsjom.
Macadamia Ternifolia Seed Oil - olej z orzechów macadamia
Glyceryl Stearate SE - emulgator, pochodzi z tłoczenia oleju kokosowego, słonecznikowego.
Ricinus Communis Seed Oil - olej rycynowy
Erytrulose - związek cukrowy, ktory uzupełnia działanie DHA w produktach typu samoopalacz. W składzie chemicznym podobna do DHA, wykazuje podobne właściwości i jest dużo bardziej stabilna. Wolniejsze, łagodniejsze działanie erytrulosy pozwalą ja stosować w kosmetykach naturalnych.
Cetearyl Glucoside - glukozyd cetearylowy, emulgator do tworzenia formuł emulsyjnych, poprawia konsystencję, nadaje poślizg. Substancja bardzo łagodna dla skóry.
Daucus Carota Sative (Carrot) Oil - olej z nasion marchwii
Juglans Regia (Walnut) Shell Extract - puder z łupiny orzecha włoskiego
Helichrysum Stoechas Extract - wyciąg z kwiatów kocanki
Squalene - skwalen, jest lipidem estrowym, Jest składnikiem naszej skóry, ochrania ją, charakteryzuje się właściwościami antybakteryjnymi i ochronnymi skóry.
Chamomilia Recutita (Matricaria) Flower Extract - ekstrakt z rumianku pospolitego, bogaty w witaminę C, zwalcza wodne rodniki, łagodzi i regeneruje skórę
Hydrogenated Castor Oil - uwodorniony olej rycynowy, naturalny emollient, często stosowany w emulsjach nawilżających.
Dehydroacetic Acid - kwas dehydrooctowy. Pełni rolę konserwantu. Zabezpiecza kosmetyk przed rozwojem bakterii. Dopuszczony do stosowania w kosmetykach naturalnych.
Beta-Sitosterol - sterol roślinny, emollient, stabilizator emulsji
Copernica Cerifera (Carnauba) Wax - naturalny wosk otrzymywany z palmy copernicia carnauba, tworzy warstwę ochronna, zapobiega wysuszaniu sie skóry.
Benzyl Alcohol - naturalny konserwant
Stearid Acid - stabilizator i koemulgator, otrzymywany z naturalnych wosków, ułatwia przedostawanie się substancji czynnych do głębszych warstw skóry
Allantoin - alantoina, przyśpiesza regeneracje skóry, ma właściwości kojące i łagodzące podrażnienia.
Xanthan Gum - zagęstnik
Sodium Phytate - sól sodowa kwasu fitowego
Tocopherol (mixed)- naturalnie otrzymywana mieszanka tocoferoli z olejów roślinnych, metodami fizycznymi. Jest to naturalny antyoksydant, działa nawilżająco i przeciwstarzeniowo, blokując działanie wolnych rodników.
Beta-Carotene - prowitamina A, składnik neutralizujący wolne rodniki, silny przeciwutleniacz, zapobiega starzeniu się skóry, pomaga chronić ją przed zgubnym działaniem słońca, poprawia koloryt skóry.

Moim zdaniem

Balsam samoopalający znajduje się w opakowaniu o pojemności 200 ml i posiada bardzo wygodną pompkę, służąca do odpowiedniego dozowania produktu.
Efekt  w postaci opalenizny jest widoczny już po pierwszym użyciu. Z uwagi na treściwą konsystencję dobrze poświecić chwilę na dokładne wsmarowanie preparatu w skórę.  Po odczekaniu odpowiedniej ilości czasu mogę stwierdzić, że zdecydowanie nie brudzi pościeli ani ubrań.
W przeciwieństwie do drogeryjnych samoopalaczy, balsam samoopalający z Naturativ nie zostawił u mnie na ciele smug. Opalenizna ładnie się utrzymuje, jeśli chcemy podtrzymać ten efekt, zaaplikujmy kosmetyk ponownie co 2-3 dni. Kosmetyk nie daje uczucia lepkości a skóra nie jest wysuszona po jego użyciu.
Czytałam opinie na stronie Naturativ i nie zgodziłabym się co do ładnego zapachu balsamu. Niestety jest to typowy zapach samoopalacza, który jest spowodowany zawartością w produkcie substancji DHA. Jeśli byłoby za mało tej substancji, to produkt by nie działał tak dobrze, więc coś za coś ;)

Kosmetyk dobrze działa, ma bardzo ładny skład i jestem z jego działania bardzo zadowolona. Jedynie minusem jest specyficzny zapach, który jednak jestem skłonna zaakceptować.

Jeśli chcielibyście go wypróbować, to możecie go kupić na stronie Naturativ.
A dodam, że Naturativ zmieniło swoją szatę graficzną. Balsam samoopalający znajduje się nadal w ofercie sklepu, tylko jest już w innym opakowaniu.
Jeśli chcecie kupić swój kosmetyk taniej, to warto zapisać się do newslettera, wtedy będziecie mieć 20 % rabatu na pierwsze zakupy.
Naturativ też co jakiś czas robi promocje na swoje kosmetyki, dlatego warto obserwować ich stronę.
https://www.naturativ.pl/sklep/

7 komentarzy:

  1. Juz sobie go zapisuje i koniecznie musze zakupic <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałam od nich otulające masło do ciała i było super! Skusiłabym się na tem balsam samoopalający, ale w zapasach mam tyle smarowideł do ciała, że łohoho... może na następną zimę xD

    naturalnyzawrotglowy.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  3. Mokosh jednak bije wszystkie samoopalacze :)

    OdpowiedzUsuń
  4. nigdy nie uzywalam zadnych samooplacalczy :P wszystko przede mna :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Mam od nich jakąś miniaturkę balsamu czy masła do ciała. Samoopalaczy nie używam, szkoda, że ten śmierdzi tak jak i inne samoopalacze, ale fajnie, że znajdują się tego typu produkty naturalne;)

    OdpowiedzUsuń
  6. Ciekawy produkt, muszę o nim więcej poczytać :) U mnie również Mokosh pomarańczowy czeka na testy :D

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kosmetyczny Świat Uli , Blogger