czwartek, 26 kwietnia 2018

Lavera - szampon do włosów cienkich i delikatnych

Lavera ma przystępne ceny i dobre składy kosmetyków.  Wciąż testuje nowe szampony, gdyż niestety mam problematyczną skórę głowy. Najbardziej pasują mi te z firmy Sylveco ale staram się zmieniać, żeby skóra głowy nie przyzwyczaiła się do nich. Szampon z Lavery kupiłam z ciekawości czy sprawdzi się u mnie.


Od producenta:

Szampon z Lavery do włosów cienkich i delikatnych z bio-pomarańczą i bio-zieloną herbatą

Wzmacnia cienkie włosy od cebulki aż po końce, jednocześnie ich nie obciążając. Kompleks keratynowy i wyciąg z bio-kwiatów chmielu pielęgnuje i wygładza strukturę włosów. Łagodne roślinne środki myjące (tensydy na bazie cukru i kokosa) niepodrażniające skóry oczyszczają i nawilżają włosy. Nie zawiera silikonów. Zawiera naturalne składniki roślinne pochodzące z upraw ekologicznych, kontrolowanych dzikich zbiorów i własnej produkcji.
Wyprodukowano w Niemczech. 100 % naturalny kosmetyk, wegański.

Inci: water, sodium - coco-sulfate, lauryl glucoside, betaine, sea salt (maris sal), camelia oleifera leaf extact*, citrus aurantium amara (bitter orange) flower extract*, humulus lupulus (hops) extract*, triticum vulgare (wheat) germ extract*, avena sativa (oat) straw extract*, oryza sativa (rice) extract*, prunus amygdalius dulcis (sweet almond) seed extract*, glycine soya (soybean) germ extract*, PCA glyceryl oleate, sodium cocoyl glutamate, disodium cocoyl glutamate, hydrolyzed corn protein, hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed soy protein, leuconostoc/radish root ferment filtrate, sodium phytate, alcohol*, fragrance (parfum)**, limonene**, linalool**, citronellol**.

* - składniki pochodzące z upraw ekologicznych
** - naturalne olejki eteryczne

sodium coco-sulfate - detergent i środek odpowiedzialny za pienienie się preparatu. Łagodniejsza wersja SLS, różni się od SLS tym, że ma więcej atomów węgla i jest łagodniejszy dla skóry.
lauryl glucoside - glukozyd laurowy jest to substancja myjąca, pochodzenia naturalnego. Łagodny i biodegradowalny, bezpieczny dla środowiska. Pełni funkcje emulgatora o/w.
betaine - naturalna substancja pielęgnująca skórę
sea salt (maris sal) - sól morska, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie
camelia oleifera leaf extact - ekstrakt z liści zielonej herbaty
citrus aurantium amara (bitter orange) flower extract - wyciąg z kwiatu gorzkiej pomarańczy
humulus lupulus (hops) extract - wyciąg z chmielu zwyczajnego
triticum vulgare (wheat) germ extract - wyciąg z kiełków pszenicy
avena sativa (oat) straw extract - wyciąg z nasion owsa
oryza sativa (rice) extract - puder ryżowy, absorbuje sebum
prunus amygdalius dulcis (sweet almond) seed extract - wyciąg z nasion migdału
glycine soya (soybean) germ extract - ekstrakt z kiełkujących nasion soi, nawilża, odżywia. Pobudza mieszki włosowe do wzrostu włosów.
PCA glyceryl oleate - monogliceryd kwasu oleinowego, naturalny emulgator na bazie oliwy z oliwek.
sodium cocoyl glutamate - delikatna substancja myjąca/powierzchniowo czynna pochodzenia naturalnego, aprobowana do stosowania w kosmetykach naturalnych.
hydrolyzed corn protein - hydrolizowane proteiny kukurydziane. Hydrolizat protein z kukurydzy otrzymywany jest z glutenu z kukurydzy. Substancja higroskopijna wchłaniająca wilgoć i wiążąca wodę.
hydrolyzed wheat protein - hydrolizowane białka pszenicy
hydrolyzed soy protein - hydrolizowane proteiny sojowe
leuconostoc/radish root ferment filtrate - konserwant ekologiczny z rzodkwi, produkt pochodzenia roślinnego. Konserwant rozpuszczalny w wodzie.
sodium phytate - sól sodowa kwasu fitowego
alcohol
fragrance (parfum)**, limonene**, linalool**, citronellol - naturalne olejki eteryczne

Moje wrażenia

Szampon ma orzeźwiający zapach pomarańczy, który pozostaje na włosach. Kosmetyk się dobrze pieni i jest wydajny. Jak się sprawdził na mojej wrażliwej skórze głowy ? Mojej skórze głowy najbardziej pasuje mycie glukozydami. Sodium coco-sulfate jest silniejszy od glukozydów. Jak przetrzymałam szampon na skórze głowy ze 2 minuty, czułam swędzenie na skórze. Szampon bardzo dobrze oczyszcza skórę głowy, wręcz nazwałabym go "naturalnym rypaczem". Po umyciu włosy są świeże i oczyszczone przez 2 dni. Przy łzs skóry głowy, to całkiem nieźle. Przy regularnym stosowaniu, wysusza niestety włosy i u mnie były takie trochę "sianowate".

Plusy:
- dobrze oczyszcza skórę głowy
- dobry skład
- wegański
- ładny zapach utrzymujący się na wlosach

Minusy:
- wrażliwą skórę głowy może podrażnić
- wysusza włosy

Podsumowując, raczej nie kupię go ponownie. Jest dla mnie za silny i wysusza mi włosy. Wolę stosować delikatniejsze szampony.

10 komentarzy:

  1. ja pewnie bylabym zadowolona - lubie ciut mocniejsze szampony :) a ten zapach jest ciekawy, nigdy chyba nie mialam cytrudowego szamponu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj niestety nie dla mnie :( Mam z reguly wysuszone wlosy ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mnie też by przesuszył, na sto procent. Uwielbiam takie marki, ale z naturalnymi szamponami często tak mam, dlatego tutaj najciężej znaleźć ideał.

    OdpowiedzUsuń
  4. Hmmm ciekawa jestem czy by mi się spodobał...

    OdpowiedzUsuń
  5. a co farbowanych też będzie dobry? :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę, że nie bardzo do farbowanych jak wysusza włosy. Ja do farbowanych wybrałabym nawilżający.

      Usuń
  6. Szkoda, że był u Ciebie za silny, ale ja sama chętnie bym go wypróbowała;)

    OdpowiedzUsuń
  7. Myślę że u mnie mógłby się sprawdzić stosowany choć raz na jakiś czas :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Tez cierpię nie Łzs wiem jak ciężko dobrać szampon, również wole łagodniejsze szampony i słyszałam ze właśnie Sylveco są dobre :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak używam z Sylveco szamponów i bardzo dobrze się u mnie sprawdzają. Polecam też z Planeta Organica.

      Usuń

Copyright © 2016 Kosmetyczny Świat Uli , Blogger